Klientky o nás povedali


„Prečo by som odporučila ženám obrátiť sa na Progresfem? Je to organizácia, ktorá pomáha po psychickej, alebo fyzickej stránke ženám zažívajúce násilie. Pomáha im s konkrétnymi krokmi pri rozvode. Veľmi som rada, že som dostala odporúčanie do Progresfemu. Keby som ostala na to sama, neviem, či by som to zvládla. Moja psychologička veľmi citlivo a empaticky so mnou komunikovala. Keď prebiehal môj rozvod, bola vždy pre mňa dostupná aj telefonicky. Kedykoľvek som mohla zavolať a poradiť sa, pretože môj exmanžel na mňa psychicky tlačil. Vždy mi vedela poradiť, lebo to videla s nadhľadom. Dievčatá z Progresfemu majú prehľad čo sa týka rozvodu. Prečo by som ženám odporúčala odchod z nefunkčného vzťahu? Čo to dalo mne? Po rozvode som získala stratené sebavedomie. Keď robíte správnu vec, všetko Vám pomôže. Vesmír, Boh... Neľutujem moje rozhodnutie, celý môj život sa zlepšil. Našla som si lepšie platenú prácu, môj vzťah s exmanželom sa zlepšil, začal si ma vážiť. Takže milé ženy, ak si samé neviete pomôcť, obráťte sa na Progresfem“. (Zuzana)

„Ďakujem za stretnutia, pomohli mi nabrať novú silu do života“. (Barbora)

„Získavam nový uhol pohľadu, a to mi pomáha viac veriť sebe samej“. (Lucka)

„Bola som v ťažkej životnej situácii, natrafila som na leták a odvážila sa tam zavolať. Chodím tam už druhý rok a som tam spokojná. Snažia sa mi vyjsť v ústrety v každom ohľade. Odporúčam ich služby aj iným ženám. Nech sa ženy neboja tam ísť. Z každej situácie je východisko. Som im veľmi vďačná za podporu a pochopenie.“ (Norika)

„Vo vašej organizácii som nadobudla veľa informácií, nadobudla som sebavedomie, vážiť si samú seba a získala iný pohľad na svet. Získala som mnoho skúseností aj podobnými osudmi iných žien. Preto odporúčam každej jednej z nás, aby sme sa nebáli, pretože táto organizácia nás posunie vpred. Srdečne ďakujem.“ (Alexandra)

„Ďakujem za všetko, veľmi si vážim, čo pre mňa robíte. Veľmi vám dôverujem a oceňujem anonymitu, ktorú udržujete vo vzťahu ku každej žene.“ (Adela)

"Cítim, že by som sa chcela poďakovať krízovej poradni pre ženy Progresfem, pretože mi veľmi pomohli v problémoch, ktoré som v rodine mala. Pomohli mi po duševnej, psychickej, ale aj právnej stránke. Bola som veľmi spokojná s ich prácou, a preto sa chcem veľmi pekne poďakovať a držím im palce, nech sa im darí v pomoci ženám." (Kristína)

"Veľké ďakujem! Ďakujem za vypočutie, trpezlivosť, za znovu objavené sebavedomie a za to, že mám možnosť žiť konečne s deťmi bez stresu a psychického násilia. Je to veľká úľava a moja vďaka patrí aj Vám!" (Jaja)

"To, čo robíte je veľká pomoc a podpora ženám, ktoré zažívajú násilie. Určite k vám budem navigovať aj iných". (Gabika)

"Ďakujem za to, že ste ma pochopili a mohla som nájsť ľudí, ktorí vedia čo som ja i moje deti prežili. Ďakujem za to, že mi aj naďalej pomáhate a môžem mať vo Vás oporu aj teraz." (Janka)

"Ďakujem, že ste mi pomohli a pomáhate aj iným matkám a deťom." (Alžbetka)

"Chcem sa Vám poďakovať, že ste mi pomohli vtedy, keď som to veľmi potrebovala. Človek stretne v živote veľa ľudí a ja mám šťastie na živých anjelov. Jedným z nich ste boli pre mňa vy..." (Jana)

"Som veľmi vďačná Progresfemu za pomoc a podporu, ktorú mi poskytovali, za ochotu trpezlivo vypočuť a zaujať na jednej strane ľudský a na druhej strane profesionálny prístup. Ďakujem za rady, ktoré ma vždy posunuli vpred. Určite odporúčam aj iným ženám vo vyhrotených, krízových rodinných situáciach." (Gabriela)

"V občianskom združení Progresfem mi veľmi pomohli. Dodali mi najmä pocit istoty pri riešení problému s bývalým partnerom, ktorým som bola dlhodobo týraná. Podali mi pomocnú ruku a vynaložili maximálne úsilie, aby som sa tyrana zbavila. Dôvera, objektivita, diskrétnosť, otvorenosť a pocit bezpečia sú prioritami Progresfemu. Som za to nesmierne vďačná a chcem povzbudiť všetky ženy, ktoré zažívajú násilie, aby prelomili mlčanie a riešili svoju situáciu. Žiadna žena si nezaslúži byť týraná. Ďakujem." (Zuzana)

"Chcem sa poďakovať odbornému tímu Progresfem, za obrovskú pomoc v oblasti zažívaného domáceho násilia, vysoko profesionálny prístup, obetavosť a ľudskosť. Oceňujem nezmerateľnú trpezlivosť pri práci s klientkami. Komplexné poradenstvo a podpora obetí domáceho násilia spojená s láskavým bezpodmienečným prijatím každého, kto o pomoc požiada, pomáha klientkám získať obrovský pocit bezpečia a dôvery či odvahy čeliť prežívanému násiliu a bojovať s ním. Moja osobná skúsenosť s touto organizáciou mi pomohla znova sa cítiť ako ľudská bytosť. Ďakujem" (Lenka)

"V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať organizácii za podporu v mojej ťažkej životnej situácii. Na odporučenie kolegyne som v zúfalstve zavolala do centra pomoci ženám. Po prvom stretnutí som nabrala odvahu, bola som nasmerovaná správnymi ľuďmi k riešeniu problémov. Získala som späť istotu, sebavedomie a moje deti už nemuseli žiť v strachu ale znovu sa začali usmievať. Veľmi si vážim Vašu pomoc, podporu a ďakujem že ste tu boli pre mňa keď som nevládala ísť sama ďalej. Z odstupom času obdivujem Vašu prácu. Prajem všetko dobré ženám, ktoré to nemajú ľahké. Nech ich trápenie netrvá dlho. Ďakujem". (Jana)
parallax background
 

Napíšte nám